روش‌هاي نوين درماني را بشناسيد

در حال حاضر روش هاي نويني براي درمان بيماري هاي گوناگون كشف شده كه ليزر يكي از آنهاست. عمل كيست مويي با ليزر در كلينيك پايتخت ارائه مي شود اما قبل از هر چيزي با ما همرا باشيد تا بيشتر با اين عارضه و دلايل ايجاد آن آشنا شويم:


زماني كه در پايين ترين بخش ستون فقرات و در بالاي خط باسن، مويي به داخل پوست برگردد و در همان جهت رشد كند شما به كيست مويي مقعد مبتلا شده ايد. احتمال ابتلا به اين بيماري در ساير نواحي بدن بسيار پايين است و بيشتر شاهد كيست مويي در پايين كمر هستيم. واكنش بدن نسبت به اين مو، يك واكنش دفاعي است چون سيستم دفاعي بدن اين مو را يك چيز غير عادي مي شناسد. در نتيجه اين واكنش، آبسه اي در اطراف مو و در زير لايه هاي پوست ايجاد مي شود كه محل تجمع عفونت است.

مردم گاهي تصور مي كنند كه با استفاده از درمان هاي دارويي و خانگي مي توانند اين بيماري را درمان كنند و به همين دليل مراجعه به پزشك و درمان قطعي سينوس را به تاخير مي اندازند. نكته اي كه وجود دارد اين است، زمانيكه آبسه شكل مي گيرد و عفونت زياد مي شود، جراحي كيست مويي تنها راه تخليه عفونت و درمان اين عارضه است. استفاده از روش هاي خانگي ممكن است بطور موقت علائم سينوس را كاهش دهد اما بايد منتظر بازگشت علائم بيماري باشيد.


منبع: جام نيوز

نوشته شده توسط ghazalmah | ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸:۵۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |