نحوه كاهش و درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد

نحوه كاهش و درمان فوري درد بواسير يا هموروئيد

بواسير يا هموروئيد معمولا با درد و ناراحتي زيادي همراه است و گاهي تحمل اين درد براي افراد مبتلا سخت است. از همين روي اكثر بيماران به دنبال روش‌هايي براي درمان فوري درد بواسير هستند. اما براي كاهش درد بواسير چه بايد كرد؟ براي تسكين و كاهش درد بواسير مي‌توان از روش‌هاي خانگي و دارويي استفاده كرد كه شامل اين موارد است:

مصرف فيبر

مصرف غذاهاي حاوي فيبر مي‌تواند تاثير زيادي در بهبود بيماري شما داشته باشد، زيرا اين مواد غذايي در نرم شدن مدفوع و افزايش حجم آن موثرند و مي‌توانند به درمان فوري درد بواسير كمك كنند. از جمله مواد غذايي داراي فيبر مي‌توانيم به انواع سبزيجات،ميوه هاي تازه، حبوبات و گندم اشاره كنيم. در صورتي كه به هر دليلي قادر به مصرف اين مواد غذايي نيستيد مي‌توانيد از ملين هاي گياهي مثل اسفرزه استفاده نماييد.

ورزش

انجام ورزش و فعاليت هاي فيزيكي، استقامت در برابر بيماري ها را افزايش داده و به كاهش وزن كمك مي نمايد، در واقع مي‌توان گفت انجام ورزش در افزايش فعاليت هاي روده و درمان درد بواسير موثر است. با ورزش و فعاليت بدني مدفوع نرم شده و دفع آن نيازمند وارد آمدن فشار بيش از اندازه نمي‌باشد. لازم است حداقل سه مرتبه در طول هفته ورزش كنيد، كه اين ورزش شامل پياده روي، شنا و… مي‌باشد.

مصرف قرص

مصرف قرص‌ها با افزايش قدرت وريدها و افزايش گردش لنفاوي در درمان هموروئيد موثر هستند. از طرفي مي‌توانند به سرعت علائم ناشي از اين بيماري را كاهش دهند. يكي از مهم‌ترين داروهايي كه براي درمان فوري درد بواسير توصيه مي‌شود، Phlebotonics است كه به سرعت علائم بيماري را كاهش مي دهد. داروهاي هيدروكورتيزون و ليدوكائين از داروهاي ضدالتهابي هستند كه در درمان بواسير به كار مي روند.

كمپرس يخ

قرار دادن بسته يخ يا كمپرس سرد در كاهش تورم ناحيه ي درگير موثر است، اين روش مي‌تواند تاثير مستقيم و موثري در بهبود هموروئيدهاي دردناك شده و بزرگ داشته باشد. به ياد داشته باشيد هميشه يخ را در پارچه و يا حوله اي بپيچيد و مستقيماً بر روي ناحيه ي درگير قرار ندهيد.

استفاده از پماد

يكي از بهترين پمادهايي كه براي تسكين درد بواسير توصيه مي شود، پماد آنتي هموروئيد و ام جي است، اين پماد قادر است علائم اين بيماري از جمله درد و سوزش ناشي از آن را به سرعت كاهش دهد.

نشستن در آب گرم

آب گرم مي‌تواند تاثير خوبي در درمان فوري درد بواسير داشته باشد، زيرا در كاهش علائم اين بيماري از جمله درد و سوزش موثر است. براي انجام اين روش مي‌توانيد از حمام سيتز كه به شكل لگني در توالت فرنگي قرار مي گيرد و يا تشت آب گرم استفاده نماييد. بهترين زمان انجام اين روش بلافاصله بعد از دفع مدفوع و به مدت 15 دقيقه مي‌باشد.

عكس فيستول مقعدي - كلينيك پايتخت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ghazalmah | ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |