پيلاتس چيست و براي چه كساني مناسب است؟

پيلاتس به وسيله ژوزف پيلاتس، متولد آلماني ، انجام شد كه معتقد بود سلامت جسمي و ذهني ارتباط نزديكي به هم دارند . روش او تحت تاثير شكل هاي غربي ورزش، از جمله ژيمناستيك، بوكس و كشتي فرنگي بود. ورزش پيلاتس، بدن را با تاكيد خاص بر قدرت مركزي براي بهبود سلامت عمومي و تندرستي ، تقويت مي كند. تمرينات پيلاتس روي يك تشك و يا با استفاده از تجهيزات ويژه مانندReformer انجام مي شود. ژوزف پيلاتس در ابتدا بيش از 500 تمرين براي سيستم خود ابداع كرد كه در آن 34 ورزش مورد استفاده قرار گرفتند. پيلاتس را مي توان براساس يك يا يك گروه انجام داد. اگر بيماري داريد كه ممكن است نياز به توجه داشته باشد ، با مربي چك كنيد كه كلاس ها مناسب باشد كلاس ها با استفاده از دستگاه سطح بالاتري از توجه فردي ارايه مي شوند ، اما معمولا گران تر هستند.

ورزش پيلاتس مجموعه اي از حركاتي است كه با تمركز براي استفاده ي همزمان از ذهن و جسم از جاذبه، وزن بدن و دستگاه هاي مخصوص براي افزايش مقاومت شما كمك مي گيرد تا ماهيچه هاي تثبيت كننده ي بدن تقويت شوند.

ورزش پيلاتس

انواع ورزش پيلاتس

پيلاتسِ استات
در واقع پيلاتس استات، برند يك شركت ورزشي است كه دستورالعمل هاي خاص خودش را ارائه مي دهد و لوازم پيلاتس را به فروش مي رساند. استات روش جديدي در پيلاتس است كه در سال 1988 آغاز شده است. پيلاتس استات كه همه ي افراد حتي خانم هاي باردار و افراد مجروح مي توانند از آن استفاده كنند توسط متخصصين تناسب اندام، بازسازي و اصلاح شده تا قواعد علم ورزش و بازسازي مهره ها و ستون فقرات را به روز كند.

پيلاتسِ كنترل بدن

به گفته ي جاناتان بِستر رئيس مؤسسه ي مراقبت هاي ورزشي تخصصي انگلستان روش كنترل بدن نوعي پيلاتس است كه به طور خاص روي بازسازي تمركز مي كند و بسياري از پزشكان آن را براي بيماراني با انواع جراحات توصيه مي كنند.

 ورزش پيلاتس

انواع ورزش پيلاتس

لوازم مورد نياز در انجام ورزش پيلاتس

كلاس هاي پيلاتس با دستگاه
امروزه وسايل مختلفي براي انجام ورزش پيلاتس در بازار موجود است كه براي اين رشته طراحي شده اند مثلا:ريفورمرها، صندلي ها ، كاديلاك ها و استوانه هاي مخصوص. ريفورمر تختي است كه يك بستر كشويي دارد و تعدادي طناب مقاومت به دو سرش متصل هستند.

كلاس هاي پيلاتس با تشك

در كل كلاس هاي پيلاتسي كه در آنها از تشك استفاده مي شود بيشتر از كلاس هايي است كه دستگاه دارندو براي انجام حركات از دستگاه استفاده مي كنند. اين نوع از پيلاتس روي يك تشك يا كف پوش نرم در سالن انجام مي شود. به دليل آن كه حركات و تمرين هاي پيلاتسِ روي تشك تنوع بالايي دارد محبوبيت بيشتري دارد.

ورزش پيلاتس چيست

براي ادامه مطلب به سايت نمناك مراجعه كنيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ghazalmah | ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵:۰۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بهترين و موثرترين روش هاي درمان بواسير (هموروئيد) چيست؟

درمان بواسير يا هموروئيد بسيار آسان و بي دردسر است اما تصوراتي كه مردم از بيماري بواسير يا هموروئيد دارند هميشه باعث شده است تا اين بيماري در لفافه باقي بماند و كمتر كسي حاضر به حرف زدن درباره ي آن باشد. بواسير يا هموروئيد در اثر كشيدگي و پارگي مويرگ ها و رگ هاي ناحيه ي مقعد به وجود مي آيد. گاهي در اثر برخي عوامل مانند يبوست و بارداري فشار بيش از اندازه اي به رگ هاي ناحيه ي مقعد وارد مي شود. اين فشار و كشش بيش از اندازه مي تواند باعث كشيدگي ، پارگي ، تورم و از هم گسيختگي رگ هاي ناحيه ي مقعد شود و با توجه به ميزان صدمات وارده به رگ ها درجات مختلفي از بيماري بواسير را به وجود بياورد كه عبارتند از.

درجه ۱ : بواسير داراي علائم بيرون زدگي نيست و همراه با اجابت مزاج خون روشن دفع مي شود.

درجه ۲ : بواسير داراي علائم بيرون زدگي است ولي به صورت خود به خود به داخل باز مي گردد.

درجه ۳ : بواسير داراي علائم بيرون زدگي است ولي فقط با كمك دست به داخل باز مي گردد.

درجه ۴ : بواسير داراي علائم بيرون زدگي است و به داخل باز مي گردد.

شايد در نگاه اول يافتن راه درمان بواسير كمي مشكل به نظر برسد ولي بواسير چيزي نيست كه درمان نشود. تمام درجات بواسير قابل درمان هستند و مي توان براي هميشه اين بيماري را مداوا كرد.

درمان خانگي بواسير يا (هموروئيد)

بواسير رابطه ي مستقيمي با تغذيه و سبك زندگي افراد دارد از همين رو مي توان با استفاده از درمان خانگي و با كمك روش هاي موثر و ساده اي كه در اين روش وجود دارد تا حد زيادي علائم و نشانه هاي بواسير را كنترل كرد و كاهش داد. قبل از معرفي روش هايي براي درمان خانگي بواسير ۲ نكته ي زير را در نظر بگيريد.

 • درمان خانگي بواسير از ديدگاه پزشكي به عنوان خط درمان به حساب نمي آيد بلكه روشي تكميلي براي كنترل و كاهش علائم و نشانه هاي بواسير است كه مي توان در كنار ساير روش هاي درماني از آن استفاده كرد.
 • قبل از آغاز درمان خانگي با پزشك متخصص خود درباره ي وضعيت علائم و درجه ي بواسير خود مشاوره داشته باشيد. درمان خانگي بواسير زماني اثربخشي لازم را دارد كه بواسير در درجات بسيار خفيف خود قرار دارد و علائم و نشانه هاي آن پيشرفت نكرده است.

عكس درمان خانگي بواسير يا (هموروئيد)
عكس درمان خانگي بواسير يا (هموروئيد)

چند روش موثر براي درمان خانگي بواسير:

 • نوشيدن ۸ الي ۹ ليوان آب در طول روز
 • مصرف منابع غني فيبر مثل ميوه ها و سبزيجات تازه
 • پرهيز از مصرف نوشيدني هاي الكلي
 • استفاده از كيسه ي يخ براي تسكين و درمان درد بواسير و التهابات ناشي از بواسير
 • نشستن در وان آب گرم به مدت ۲۰ دقيقه در روز براي درمان خونريزي بواسير و درد آن
 • پرهيز از زور زدن و نشستن طولاني مدت در توالت
 • كنترل استرس
 • تحرك كافي روزانه

درمان بواسير با ليزر يا (هموروئيد)

وقتي صحبت از راه درمان بواسير مي شود يعني مداخلات پزشكي مطرح است. اما اين لزوما به معني استفاده از تيغ و چاقوي جراحي نيست. پيشرفت علم باعث شده تا تكنولوژي هاي پيشرفته اي در حوزه ي پزشكي و درمان بيماري ها به وجود بيايد كه مراحل درمان بيماري ها را به مراتب راحت تر و نتايج آن را موفقيت آميز تر كند. جديدترين و آخرين متدي كه براي درمان انواع بواسير در حال حاضر وجود دارد درمان بواسير با ليزر است روشي نوين و كاملا بدون درد و خونريزي كه با بالاترين درجه ي موفقيت و بدون امكان بازگشت مجدد بيماري مي توان براي هميشه به درد و خونريزي بواسير پايان داد و بدون نياز به بستري و بيهوشي دوباره زندگي عادي را از سر گرفت.

تصوير درمان بواسير يا (هموروئيد) با ليزر
تصوير درمان بواسير يا (هموروئيد) با ليزر

درمان سنتي بواسير يا (هموروئيد)

اطباي طب سنتي نسخه هاي و داروهاي طبيعي زيادي را براي درمان بواسير معرفي كرده اند. البته با وجود روش هاي پزشكي و نوين امروزي، روش هاي سنتي قطعا به عنوان راه درمان بواسير و درمان قطعي شناخته نمي شوند ولي با اين حال برخي از روش هاي درمان گياهي بواسير كه بر پايه ي طب سنتي قرار دارند اثربخشي خوبي براي كاهش و كنترل علائم و نشانه هاي بواسير از خود نشان داده اند كه مي توانند به عنوان درمان تكميلي و براي بواسيرهايي كه داراي درجات خفيفي هستند مورد استفاده قرار بگيرند.

چند روش موثر براي درمان بواسير در طب سنتي :

 • استفاده از پنبه ي آغشته به سركه ي سيب به صورت مستقيم بر روي ناحيه ي مقعد
 • استفاده از ژل آلوئه ورا براي درمان خونريزي بواسير، تسكين درد و التيام زخم و التهابات بواسير
 • استفاده از روغن درخت چاي براي تسكين درد و ضدعفوني كردن محل بواسير
 • استفاده از روغن كرچك براي محل آسيب ديده به صورت مستقيم براي كاهش عفونت و التهاب
 • استفاده از روغن نارگيل طبيعي و استعمال آن به صورت مستقيم براي كاستن التهابات بواسير
 • مصرف انواع ميوه هاي ملين
 • استفاده از برش ليمو براي بواسير به صورت مستقيم براي كاهش درد و عفونت

 

 • عكس درمان بواسير يا (هموروئيد) با رابربند

عكس درمان بواسير يا (هموروئيد) با رابربند

بهترين و موثرترين روش هاي درمان بواسير (هموروئيد) - كلينيك مهنا


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ghazalmah | ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۴:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

كاهش وزن با نوشيدنيهاي چربي سوز

آب براي سم زدايي از بدن بسيار مفيد است. اگر به اين آب، آب ليموترش نيز اضافه كنيد. مي‌توانيد از سم زدايي كبد مطمئن باشيد و سوخت و ساز چربي‌ها در بدن را تحريك كنيد. اين چربي‌ها از ناحيه شكم و پهلوها آب خواهند شد.

نوشيدني‌هاي چربي سوز باعث ايجاد احساس سيري و تسريع روند لاغري مي‌شوند. اين نوشيدني‌ها سموم را از بدن بيرون رانده و آن را آبرساني مي‌كنند. در اين مطلب ۷ نمونه از بهترين‌هاي چربي سوز را معرفي مي‌كنيم. لطفاً با ما همراه باشيد.
اگر مي‌خواهيد چربي بسوزانيد لازم است كه روزانه دو ليتر آب بنوشيد و در كنار آن نيز يكي از اين ۷ نوشيدني چربي سوز را به رژيمتان اضافه كنيد. اگر رژيم غذايي مناسبي داشته باشيد و هر هفته ۳ مرتبه ورزش كنيد به نتايج دلخواهي خواهيد رسيد. توصيه مي‌شود قبل از وعده‌هاي غذايي يك ليوان آب سبزيجات بنوشيد.
اين كار باعث احساس سيري و كاهش مصرف كالري مي‌شود. سبزيجات خام حاوي ميزان زيادي مواد مغذي است. مي‌توانيد به سبزيجاتي مانند اسفناج؛ كرفس، هويج، بروكلي و ... فكر كنيد. علاوه بر اين آب سبزيجات ميان وعده‌هاي مناسبي هستند كه مي‌توان بين وعده‌هاي اصلي مصرف كرد. چون مانع از ريزه خواري و گرايش به مصرف هله هوله‌ها مي‌شود.
_چربي سوزي با چاي سفيد
هميشه براي كاهش وزن و لاغري صحبت از خواص چاي سبز به ميان مي‌آيد. اما نبايد از خواص فوق العاده چاي سفيد غافل شويد. اين چاي يك چربي سوز (بخصوص چربي‌هاي شكمي) مؤثري است. چاي سفيد نوشيدني خوش طعمي با خواص فوق العاده‌اي از جمله كاهش كلسترول است. شما مي‌توانيد روزانه تا سه فنجان از اين چاي مصرف كنيد.
مي‌توانيد چايتان را با اندكي عسل شيرين و خوش طعم كنيد. اگر به اين چاي دسترسي نداريد از انواع ديگر مانند چاي قرمز، آبي و سبز استفاده كنيد. يادتان باشد دمنوش‌ها گياه دم اسبي، قاصدك، گزنه و ... نيز نوشيدني‌هاي مفيدي براي چربي سوزي محسوب مي‌شوند. تمام اين نوشيدني‌ها خواص ديورتيك دارد و به بدن براي دفع مايعات اضافه و همچنين چربي‌ها كمك مي‌كنند.
_ چربي سوزي با آب ليمو ترش
حتماً مي‌دانيد كه آب براي سم زدايي از بدن بسيار مفيد است. اگر به اين آب، آب ليموترش نيز اضافه كنيد مي‌توانيد از سم زدايي كبد مطمئن باشيد و سوخت و ساز چربي‌ها در بدن را تحريك كنيد. اين چربي‌ها از ناحيه شكم و پهلوها آب خواهند شد.
مصرف آب ولرم با كمي آب ليموترش باعث افزايش توليد آنزيم‌هاي گوارشي مي‌شود كه چربي‌ها را مي‌سوزانند و باعث بهبود عملكرد كبد مي‌شوند. آنتي اكسيدان‌هاي موجود در اين نوشيدني به داشتن پوستي سالم كمك مي‌كنند، چون باعث از بين بردن باكتري‌هاي عامل آكنه‌ها مي‌شوند. علاوه بر اين، مصرف اين نوشيدني باعث كاهش يبوست و تميزي روده‌ها مي‌شود.
مواد لازم:
آب ولرم ۱ ليوان معادل ۲۵۰ ميلي ليتر
آب ليموترش نصف عدد
روش تهيه:
آب را تا زماني كه آب ليموترش را مي‌گيريد ولرم كنيد. آن را داخل ليوان ريخته و آب ليموترش را به آن اضافه كنيد. آن را هم بزنيد و هر روز به مدت ۱ ماه به صورت ناشتا ميل كنيد.
_ چربي سوزي با آب قره قاط
اين ميوه‌هاي ريز منبع اسيدهاي مفيد مانند اسيدماليك، كنيك و سيتريك هستند. اين اسيدها روي آنزيم‌هاي گوارشي كه دفع كننده باقيمانده‌هاي چربي‌ها از سيستم لنفاوي هستند تأثير دارند. در واقع اين تركيبات وظيفه دفع ضايعاتي را برعهده دارند كه كبد نتوانسته است آن‌ها را تبديل و دفع كند. آب قره قاط بخصوص براي افرادي كه از كلسترول بالا و ديابت رنج مي‌برند بسيار مفيد است. چون باعث بهبود كيفيت خون مي‌شود. توصيه مي‌شود روزانه يك فنجان از اين نوشيدني (ترجيحاً در صبحانه) را ميل كنيد.
_ چربي سوزي با چاي زنجبيل
زنجبيل دماي بدن را افزايش مي‌دهد و يك چربي سوز فوق العاده محسوب مي‌شود. تركيبات ترموژني اين ماده تمام بقاياي جمع شده در شكم را از بين مي‌برد. حتماً مي‌دانيد كه چربي‌هاي اين ناحيه به واسطه كم تحركي، استرس و مشكلات هورموني بروز مي‌كند. چاي زنجبيلي همچنين باعث توقف توليد كورتيزول مي‌شود. اگر روز بدي داشته ايد و يا اينكه تمام روز را پشت ميز كارتان در برابر رايانه مي‌نشينيد و چاق شده ايد حتماً اين نوشيدني را در برنامه غذايي تان بگنجانيد.
مواد لازم:
آب ۱ ليوان معادل ۲۵۰ ميلي ليتر
زنجبيل رنده شد ۲ گرم (يك قاشق كوچك)
روش تهيه:
آب را داغ كنيد و زماني كه به جوش آمد زير شعله را خاموش كنيد. زنجبيل رنده شده را به آن اضافه كرده و اجازه دهيد به مدت ۵ دقيقه دم بكشد. مي‌توانيد مقداري عسل به نوشيدني تان اضافه كنيد و سريع آن را بنوشيد.
_ چربي سوزي با آب سيب و دارچين
نوشيدني آب سيب و دارچين يك نوشيدني فوق العاده براي افرادي است كه مي‌خواهند لاغر شوند و بدنشان را سم زدايي كنند. مي‌توانيد روزانه تا يك ليتر از اين نوشيدني مصرف كنيد. خبر خوب اينكه سيب و چوب دارچين چندين بار قابل مصرف هستند.
مواد لازم:
سيب ۱ عدد
چوب دارچين ۱ عدد
يخ ۱ ليوان
آب ۲ ليوان معادل ۵۰۰ ميلي ليتر
روش تهيه:
سيب را پوست بگيريد و خرد كنيد. آن را به همراه چوب دارچين داخل يك پارچ مناسب بريزيد. يخ‌ها و سپس آب را اضافه كنيد. اجازه دهيد چند دقيقه استراحت كند تا اينكه يخ‌ها كاملاً آب شود. اين نوشيدني را در طول روز ميل كنيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط ghazalmah | ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۲:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |